Jak stosować wazelinę na włosy?

Jeśli Twoje włosy łatwo się niszczą,  brakuje im blasku, lub masz problemy z zapuszczaniem włosów, potrzebujesz rozwiązania, które zwalczy te typowe problemy i sprawi, że Twoje włosy będą zdrowe i piękne. W tym artykule poznasz nieomylny trik, aby tego dokonać: dowiedz się, jak używać wazeliny do włosów, a będziesz w stanie utrzymać swoje włosy w zdrowym stanie. Zaoszczędź pieniądze i wykorzystaj ten produkt do codziennej pielęgnacji swoich włosów. Oto kroki, które należy wykonać:

Włosy suche to taki rodzaj włosów, który jest bardziej podatny na łamanie, rozdwajanie się końcówek i przesuszanie. Dlatego też wazelina będzie idealna, aby je odżywić i zapewnić fryzurze doskonałe nawilżenie, a także zapobiec rozdwajaniu się końcówek i pomóc włosom rosnąć silnym i zdrowym.

Wystarczy nałożyć niewielką ilość wazeliny na końcówki włosów (przewodnik dotyczący dbania o końcówki włosów znajdziesz tutaj). Zamknie to wilgoć i odżywi zniszczone włosy. Natomiast wazelinę w mniejszych dawkach należy nakładać na skórę głowy. Podczas wykonywania tej czynności delikatnie masuj obszar, aby stymulować i pobudzać wzrost włosów.

Jeśli chodzi o czas wykonania zabiegu, zalecamy nałożenie wazeliny na włosy przed pójściem spać. W ten sposób zapewnisz sobie, że produkt wniknie w skórę głowy i ogólnie we włosy. Zalecamy wykonywanie tej czynności raz w tygodniu.

Chociaż zauważysz, że wazelina pozostawi włosy wyglądające na tłuste i brudne, następnego dnia rano umyj włosy zwykłym szamponem i spłucz dużą ilością wody. W przypadku, gdy wazelina nie schodzi całkowicie i nadal zauważasz, że Twoje włosy są tłuste, wypróbuj ten trik: dodaj małą łyżeczkę sody oczyszczonej do butelki z szamponem. Zobaczysz, że wazelina zostanie całkowicie usunięta, a Twoje włosy będą całkowicie czyste i idealne.

Końcowa wskazówka: jeśli chcesz, aby twoje rzęsy rosły silne i zdrowe, możesz również zastosować odrobinę wazeliny, aby stymulować ich wzrost. Nałóż wazelinę na wacik i wklep ją w rzęsy. Stosuj ten zabieg co noc przez kilka tygodni, a zauważysz korzyści.

Poprzedni post Ciekawostki o ludzkiej skórze
Następny post Jakie są najnowsze technologie w medycynie estetycznej?