Jak ubrać się na wizytę w kasynie?

Grając w kasynie internetowym dress code nie jest problemem. Siedzimy w domowym zaciszu, więc nikogo nie będą gorszyć nasze dresowe spodnie, czy wygodna piżama. Sprawy mają się jednak inaczej w przypadku kasyn stacjonarnych. Niewłaściwy ubiór może skutkować tym, że ochrona zwyczajnie nie wpuści nas do lokalu. Zasada ma zastosowanie absolutnie do każdego gościa, także nawet gwiazdy, politycy, czy szlachetnie urodzeni muszą ubrać się odpowiednio, wchodząc do kasyna. Każdy jednak lokal ma swoje własne wytyczne. I chociaż z pewnością znajdziemy jaskinie hazardu, gdzie ubiór nie jest rzeczą nadrzędną, to w lokalach o wysokiej renomie jest już inaczej. Jak ubrać się do kasyna, aby nie zaliczyć wpadki?

Garnitur, a może smoking?

Kasyna wprowadzają graczy w inny, zupełnie magiczny świat. Jest to kraina wielkich pieniędzy, bogactwa, elegancji i luksusu. Nic więc dziwnego, że chcąc wejść do dobrego kasyna, musimy być ubrani schludnie i elegancko. O ile w wielu miejscach wystarczy dobrze skrojony garnitur, o tyle w miejscach kultowych konieczne może być zakupienie smokingu. Z pewnością sportowe obuwie, czy broda na drwala może nie spodobać się już przy pierwszej selekcji. W miejscach mniej uczęszczanych, czy takich, które nie plasują się na liście światowych najlepszych kasyn, z pewnością wystarczy czysty, schludny wygląd i przejdą nawet jeansy. Jednak chcąc grać z najlepszymi, sam musisz się prezentować jak milion dolarów. 

W przypadku pań zasady są podobne. Jednak jeżeli chodzi o kobiety większość graczek i tak decyduje się na suknie lub eleganckie kobiece garnitury. Wieczorowe suknie będą z pewnością dobrze widziane w miejscach z długą historią, szczycące się nienaganną opinią. Jednocześnie trzeba mieć na uwadze, że długość sukni ma znaczenie. W wielu miejscach krótkie nawet eleganckie sukienki nie będą właściwe. Konieczne będzie zakupienie długiej, zdobnej sukni wieczorowej, skrojonej dla prawdziwej dziewczyny agenta 007. 

Jak upewnić się, który ubiór jest właściwy?

Wiele kasyn umieszcza informację o wymaganym ubiorze na swoich stronach internetowych. Z reguły jest to lakoniczna notatka informująca o ubiorze wieczorowym. Wówczas możemy się domyślać, że chodzi właśnie o eleganckie garnitury, smokingi oraz długie suknie. Wyjątek będą stanowić turnieje pokerowe, tutaj dozwolony jest wygodny ubiór. Trwają one często wiele godzin, więc ciężko oczekiwać, że ktoś przez kilkanaście godzin będzie siedział w drogim, wełnianym, niewygodnym garniturze. 

Jeżeli nigdzie na stronie internetowej kasyna, czy w opiniach nie znajdziemy informacji o ubiorze, dużo może nam powiedzieć wystrój tego miejsca. Eleganckie lokalne skierowane do zamożnych graczy zawsze oczekują odpowiedniego ubioru. Tutaj koniecznie będą oficjalne kreacje. Dodatkowo chcąc skorzystać z pokoju VIP, również powinniśmy się odpowiednio prezentować. Oczywiście inaczej sprawa wygląda w kasynach internetowych, gdzie grać możemy gdziekolwiek i nie musimy martwić się o strój. Ranking darmowych kasyn online znajdziesz tu – to idealne miejsce dla początkujących.

Dlaczego ubiór w kasynie jest taki ważny?

Kasyna to poważne, luksusowe lokale z określoną renomą. Odwiedzają je często prawdziwe elity tego świata. Aby zachować odpowiedni status, właściciele kasyn dbają nie tylko o ich wystrój, czy obsługę, ale również o to, aby goście odpowiednio reprezentowali swój status społeczny. Nawet jeżeli daleko nam do rodów królewskich, gwiazd, czy polityków idąc do miejsca, gdzie najczęściej bywają właśnie tego typu osobistości, musimy się prezentować dokładnie tak samo, jak one. 

Wszystkie te elementy tworzą bowiem właśnie atmosferę kasyna. W najlepszych lokalach na próżno szukać obrazu zapuszczonego, zmęczonego grą, spłukanego klienta. Tam wszyscy prezentują się dostojnie, nawet jeżeli właśnie przegrywają majątek swojego życia. Jednocześnie bardzo niefortunnie byłoby wygrywać miliony w znoszonych jeansach i polówce. Garnitur i elegancka suknie przy tej okazji prezentują się dużo lepiej. Ubiór może mieć też wpływ na naszych oponentów. Prezentując się elegancko i dostojnie możemy ich zmylić, a nawet przestraszyć. Bowiem widok strojnego profesjonalisty może nieco rozproszyć czujność, zwłaszcza zasada ta ma zastosowanie w przypadku początkujących lub średniozaawansowanych graczy. 

Klasyki, które zawsze się sprawdzą

Kto widział filmy z Bondem, ten wie, co w kasynie wygląda najlepiej. I mówiąc pół żartem, pół serio, filmy tego typu są dobrym tropem. Bowiem w przypadku mężczyzn zawsze sprawdza się czarny smoking lub bardzo dopasowany, idealnie skrojony garnitur. To wszystko w towarzystwie klasycznej białej koszuli. W przypadku Pań nic tak świetnie natomiast nie wygląda jak jedwabna lub cekinowa klasyczna czerwona suknia. Od wielu sezonów świetnie również sprawdza się butelkowa zieleń. Czerń broni się sama, więc mniej odważnym paniom polecamy dopasowane kreacje w tym kolorze. Ważne są jednak dodatki. Klasyczne kreacje męskie i damskie same w sobie wrażenia nie robią. Dla Panów pełna dowolność muszki, czy odpowiednio dobrany krój krawatu, to wszystko z pewnością powinno być jeszcze dopełnione drogimi spinkami do mankietów. W przypadku Pań polecane są komplety biżuterii. I tu obowiązuje zasada, że jeżeli suknia jest strojna, wybieramy skromniejszą biżuterię, w przypadku klasycznych kreacji, możemy zaszaleć. Oczywiście w grę wchodzi prawdziwe złoto lub srebro. 

Poprzedni post Higiena ciała u alergików. Z jakich kosmetyków korzystać?
Następny post Dla jakich typów skóry przeznaczone są maseczki do twarzy?