Dla jakich typów skóry przeznaczone są maseczki do twarzy?

Maseczki do twarzy są produktem kosmetycznym, który stosuje się od czasu do czasu, aby w prosty sposób uzupełnić codzienny rytuał dbania o skórę. Aby korzyści, które oferują były naprawdę skuteczne, konieczne jest znalezienie takiej maseczki, który najlepiej pasuje do każdego rodzaju skóry i która zawiera niezbędne składniki aktywne pomagające poprawić stan skóry właściwej twarzy.

Maseczki do twarzy przynoszą korzyści już po pierwszym zastosowaniu w ciągu kilku minut, pozwalając na oczyszczenie, nawilżenie lub rozświetlenie danego obszaru. Efekty te sprawdzają się zarówno w przypadku skóry wrażliwej, jak i suchej i odwodnionej czy mieszanej. W tym artykule poznasz receptury na domowe maseczki do twarzy.

Dla jakich typów skóry przeznaczone są maseczki do twarzy?

Korzyści dla każdego rodzaju skóry zależą od składników aktywnych zawartych w maseczce do twarzy. Specjalista ustala, jaką maskę należy zastosować w zależności od właściwości skóry właściwej:

  • Skóra sucha: należy zastosować maseczkę nawilżającą.
  • Skóra trądzikowa: zalecana jest maseczka oczyszczająca i łagodząca.
  • Skóra z zaczerwienieniami: dla tego rodzaju skóry korzystne jest stosowanie maseczki nawilżającej i łagodzącej.
  • Skóra starzejąca się: powinno stosować się maseczkę z antyoksydantami, które rozświetlają i nawilżają skórę.
  • Skóra z przebarwieniami: potrzebuje składników aktywnych, które wyrównują koloryt skóry.

Jak nałożyć maseczkę?

Przed rozpoczęciem nakładania maseczki, wskazane jest, aby porządnie oczyścić ręce. Zalecane jest również złuszczenie skóry, aby była bardziej podatna na działanie składników aktywnych, które zostaną później zaaplikowane. Ten ostatni krok jest zalecany dla wszystkich typów skóry, z wyjątkiem tych z trądzikiem, gdzie złuszczanie nie jest wskazane.

Następnie nadchodzi czas na nałożenie maski. Nakłada się ją równomiernie na suchą skórę i pozostawia na kilka minut. Czas zależy od rodzaju maski. Dlatego przed użyciem tego produktu warto zapoznać się z jego właściwościami i instrukcją stosowania zalecaną przez każdego producenta. Gdy upłynie wymagany czas, spłucz maseczkę letnią wodą, delikatnie osusz i kontynuuj nakładanie pozostałych produktów kosmetycznych stosowanych na co dzień. Zaleca się stosowanie tego produktu co tydzień i naprzemienne stosowanie różnych maseczek, aby sprawdzić, jak poszczególne składniki aktywne działają na skórę i w ten sposób osiągnąć pożądany wygląd skóry.

Poprzedni post Jak ubrać się na wizytę w kasynie?
Następny post Różnica pomiędzy makijażem dziennym i nocnym