Organizacja kosmetyków w małej przestrzeni

Duży wybór

Uwielbiamy kosmetyki, zarówno te kolorowe, jak i do pielęgnacji. Testowanie nowości to dla wielu z nas ulubione hobby. Jednak tu pojawia się problem. Mamy coraz więcej produktów wszelkiego rodzaju, a miejsca rozpaczliwie ubywa. W związku z tym trzeba zająć się ich organizacją. Jak to zrobić, gdy mamy ograniczoną przestrzeń? Poniżej znajdziesz kilka przydatnych w tym zakresie wskazówek.

Postaw na piętrowe organizery

Nie masz już miejsca na swojej toaletce, a wszystkie jej szuflady są zapełnione? W takim razie piętrowe organizery to coś, czym koniecznie powinnaś się zainteresować. Ich główną zaletą jest to, że nie zajmują miejsca na biurku, ale przestrzeń ponad nim. Możesz znaleźć takie cudeńka na pomadki, paletki cieni albo w formie szufladek na cokolwiek chcesz. Wiele z nich zajmuje tyle samo, co małe pudełko kartonowe, a poukładane w nich kosmetyki wyglądają estetycznie i elegancko. Ceny takich organizerów wahają się od 40 zł do 60 zł, a ilość miejsc też jest bardzo rozbudowana. Możemy zakupić organizer na 50 pomadek lub na 16 w zależności od wielkości naszej kolekcji.

Kosmetyki na wyciągnięcie ręki

Jeśli malujesz się w łazience, ale nie trzymasz tam swoich kosmyków, pomyśl o tym, jak znaleźć w niej miejsce na te, których używasz codziennie. Jeśli masz większą kolekcję, ale zazwyczaj używasz tylko jednego podkładu i pudru, bez sensu jest marnować czas na wyciąganie ich z szafy i przenoszenie do łazienki. Lepiej umieścić w łazience mały organizer, który pomieści wszystkie produkty, po które sięgamy najczęściej i postawić go w dostępnym dla nas miejscu. W razie potrzeby możemy wymieniać w nim kosmetyki, które obecnie testujemy. Nie jest to jednak rozwiązanie dla osób, które używają kilka produktów z jednej kategorii na raz i lubią je ze sobą mieszać.

Ilu kosmetyków do makijażu warto używać?

Jeśli nie używasz kosmetyku, spróbuj go sprzedać

Albo oddać komuś, komu bardziej się przyda. Kiedy mamy mało miejsca, musimy decydować, który kosmetyk z nami zostanie, a który nie jest nam aż tak potrzebny. Dlatego od czasu do czasu warto przejrzeć pod tym kątem kosmetyki, zwłaszcza jeśli ostatnio zrobiłyśmy spore zakupy kosmetyczne i nie na wszystkie nowe produkty mamy miejsce. Jeśli wiemy, że nie uda nam się zużyć jakiegoś kosmetyku albo niespecjalnie przypadł nam do gustu, możemy dany kosmetyk odsprzedać komuś, komu lepiej się sprawdzi. W ten sposób odbijemy sobie część zakupu i będziemy mieć zdecydowanie więcej miejsca na te kosmetyki, które są dla nas naprawdę ważne.

Poprzedni post Azjatyckie kosmetyki na topie
Następny post Naturalne kosmetyki – czy warto je stosować?