Blog Achtel

01
cze

Azjatyckie kosmetyki na topie

Azja

Azja jest najstarszą cywilizacją na świecie. Obejmuje cywilizację sumeryjską, hebrajską, perską, hetycką, indyjską, chińską, mongolską. Azja jest sąsiadem Europy, Afryki, Oceanu Indyjskiego i Pacyfiku. Zajmuje obszar 44,6 mln. kilometrów kwadratowych i zamieszkuje ją ponad 4436 mln. ludzi. Azja, to duża część świata nazywana kontynentem kontrastów geograficznych i nie tylko geograficznych.

Jacy są Azjaci?

Mieszkańcy Azji, to także ludzie kontrastowi różniący się od siebie pod wieloma względami. Lecz głównie to ludzie ciężko pracujący i darzący bardzo dużym szacunkiem naturę oraz to ludzie czerpiący dobra z natury. Tak w życiu codziennym, jak i w kwestii kosmetyków pochodzenia naturalnego, jak na przykład kosmetyki zawierające węgiel aktywny. W niektórych krajach azjatyckich można nabyć mydło, które spełnia wiele funkcji. Nie tylko usuwa brud i można go używać do mycia całego ciała, lecz również złuszcza skórę na twarzy, oczyszcza pory, zapobiega trądzikowi, czyli działa kilku kierunkowo, kompleksowo.

Azjatyckie sposoby na ładną cerę

– Azjatki posiadające zdrową skórę skupiają się głównie na właściwym demakijażu, do którego używają naturalnych kosmetyków, np. odpowiednich olejków.
– Drugim krokiem jest oczyszczenie skóry przy pomocy wody i złuszczenie martwego naskórka, czyli wykonanie tak zwanego peelingu. Peeling ma na celu poprawę stanu i wyglądu skóry, przez spłycenie zmarszczek i rozjaśnienie skóry. Peeling może być powierzchowny, średnio głęboki lub głęboki. Dostępny jest w formie drobnoziarnistej, gruboziarnistej i enzymatycznej.
– Po peelingu kolejnym działaniem jest nałożenie odpowiedniej maseczki. W Azji można znaleźć ogromną ilość maseczek leczniczych i na dodatek w dobrej cenie. I dzięki temu wiele Azjatek może pozwolić sobie na codzienne ich stosowanie. Maseczki do twarzy mają działanie nawilżające lub regenerujące.
– Kobiety azjatyckie cenią sobie również aburatorigami. Są to papierki regulujące ilość sebum. Można jest stosować nawet wtedy, gdy jest nałożony makijaż, gdyż nie naruszają one makijażu, a tylko dają matowości cerze zapobiegając świeceniu się skóry twarzy.

Olejek kameliowy

Natomiast, jeżeli chodzi o włosy, które gdy są zdrowe i zadbane, to wiadomo, że są wielki atutem i dodają bardzo dużo atrakcyjności. Azjatki posiadają piękne, zdrowe i gęste włosy, a to dlatego, że potrafią o nie należycie zadbać. Przede wszystkim do pielęgnacji włosów używany jest w Azji olejek kameliowy, który jest naturalnym produktem i wpływa pozytywnie nie tylko na włosy, lecz również na cerę.
Olejek kameliowy w krajach azjatyckich od wieków uważany jest za eliksir młodości. Otrzymuje się go poprzez tłoczenie na zimno nasion wiecznie zielonego krzewu należącego do rodziny herbacianych, a rosnącego w warunkach naturalnych w południowo-wschodniej Azji. Olejek kameliowy na skórze wchłania się natychmiast i nie powoduje tłustości i świecenia się skóry. Dzięki temu, że zawiera kwas omega 9 i witaminę A, B, C, E oraz polifenole w sposób naturalny regeneruje, nawilża, odżywia i leczy skórę. Natomiast stosowany na włosy nadaje im miękkości, blasku i nawilża włosy oraz regeneruje.

Kosmetyki ogólnie

Grupa produktów służąca do pielęgnacji, upiększania, ochrony, oczyszczania i leczenia skóry nosi nazwę kosmetyków. W skład wchodzą kosmetyki dla kobiet, dla mężczyzn, dla młodzieży i dzieci.
To są kosmetyki do skóry, do cery twarzy, do zębów, do włosów, do paznokci, do higieny osobistej. Jedne z nich oczyszczają skórę, inne nawilżają, a jeszcze inne regenerują, pielęgnują, ochraniają i leczą podrażniona skórę.
Są też takie kosmetyki, które stosowane są do zmiany wyglądu, czyli kosmetyki służące do makijażu, czy demakijażu, jak i te służące do ubrania ciała w zapach. W celu nadania ciału pięknego zapachu produkuje się perfumy, wody kolońskie, wody perfumowane, wody toaletowe, dezodoranty, antyperspiranty.