Azja
Azja jest najstarszą cywilizacją na świecie. Obejmuje cywilizację sumeryjską, hebrajską, perską, hetycką, indyjską, chińską, mongolską. Azja jest sąsiadem Europy, Afryki, Oceanu Indyjskiego i Pacyfiku. Zajmuje obszar 44,6 mln. kilometrów kwadratowych i zamieszkuje ją ponad 4436 mln. ludzi. Azja, to duża część świata nazywana kontynentem kontrastów geograficznych i nie tylko geograficznych.
Jacy są Azjaci?
Mieszkańcy Azji, to także ludzie kontrastowi różniący się od siebie pod wieloma względami. Lecz głównie to ludzie ciężko pracujący i darzący bardzo dużym szacunkiem naturę oraz to ludzie czerpiący dobra z natury. Tak w życiu codziennym, jak i w kwestii kosmetyków pochodzenia naturalnego, jak na przykład kosmetyki zawierające węgiel aktywny. W niektórych krajach azjatyckich można nabyć mydło, które spełnia wiele funkcji. Nie tylko usuwa brud i można go używać do mycia całego ciała, lecz również złuszcza skórę na twarzy, oczyszcza pory, zapobiega trądzikowi, czyli działa kilku kierunkowo, kompleksowo.
Azjatyckie sposoby na ładną cerę
– Azjatki posiadające zdrową skórę skupiają się głównie na właściwym demakijażu, do którego używają naturalnych kosmetyków, np. odpowiednich olejków.
– Drugim krokiem jest oczyszczenie skóry przy pomocy wody i złuszczenie martwego naskórka, czyli wykonanie tak zwanego peelingu. Peeling ma na celu poprawę stanu i wyglądu skóry, przez spłycenie zmarszczek i rozjaśnienie skóry. Peeling może być powierzchowny, średnio głęboki lub głęboki. Dostępny jest w formie drobnoziarnistej, gruboziarnistej i enzymatycznej.
– Po peelingu kolejnym działaniem jest nałożenie odpowiedniej maseczki. W Azji można znaleźć ogromną ilość maseczek leczniczych i na dodatek w dobrej cenie. I dzięki temu wiele Azjatek może pozwolić sobie na codzienne ich stosowanie. Maseczki do twarzy mają działanie nawilżające lub regenerujące.
– Kobiety azjatyckie cenią sobie również aburatorigami. Są to papierki regulujące ilość sebum. Można jest stosować nawet wtedy, gdy jest nałożony makijaż, gdyż nie naruszają one makijażu, a tylko dają matowości cerze zapobiegając świeceniu się skóry twarzy.
Olejek kameliowy
Natomiast, jeżeli chodzi o włosy, które gdy są zdrowe i zadbane, to wiadomo, że są wielki atutem i dodają bardzo dużo atrakcyjności. Azjatki posiadają piękne, zdrowe i gęste włosy, a to dlatego, że potrafią o nie należycie zadbać. Przede wszystkim do pielęgnacji włosów używany jest w Azji olejek kameliowy, który jest naturalnym produktem i wpływa pozytywnie nie tylko na włosy, lecz również na cerę.
Olejek kameliowy w krajach azjatyckich od wieków uważany jest za eliksir młodości. Otrzymuje się go poprzez tłoczenie na zimno nasion wiecznie zielonego krzewu należącego do rodziny herbacianych, a rosnącego w warunkach naturalnych w południowo-wschodniej Azji. Olejek kameliowy na skórze wchłania się natychmiast i nie powoduje tłustości i świecenia się skóry. Dzięki temu, że zawiera kwas omega 9 i witaminę A, B, C, E oraz polifenole w sposób naturalny regeneruje, nawilża, odżywia i leczy skórę. Natomiast stosowany na włosy nadaje im miękkości, blasku i nawilża włosy oraz regeneruje.
Kosmetyki ogólnie
Grupa produktów służąca do pielęgnacji, upiększania, ochrony, oczyszczania i leczenia skóry nosi nazwę kosmetyków. W skład wchodzą kosmetyki dla kobiet, dla mężczyzn, dla młodzieży i dzieci.
To są kosmetyki do skóry, do cery twarzy, do zębów, do włosów, do paznokci, do higieny osobistej. Jedne z nich oczyszczają skórę, inne nawilżają, a jeszcze inne regenerują, pielęgnują, ochraniają i leczą podrażniona skórę.
Są też takie kosmetyki, które stosowane są do zmiany wyglądu, czyli kosmetyki służące do makijażu, czy demakijażu, jak i te służące do ubrania ciała w zapach. W celu nadania ciału pięknego zapachu produkuje się perfumy, wody kolońskie, wody perfumowane, wody toaletowe, dezodoranty, antyperspiranty.